Óvodai beiratkozás, bölcsődei jelentkezés

HIRDETMÉNY

Gönyű Község Önkormányzatának fenntartásában működő Kék Duna Óvoda és Bölcsődébe történő beiratkozásra

Értesítjük az érintett szülőket, hogy a 2023/2024-es nevelési évre történő óvodai beiratkozásra, bölcsődei jelentkezésre az alábbi időpontokban kerül sor:

2023. április 26-27-én (szerda-csütörtök) 8.00 órától – 16.00 óráig

Helye: Egészségház 9071, Gönyű Kossuth L. utca 97.

2023. szeptember 1. napjától legalább napi négy órában óvodai nevelésre kötelezett minden olyan kisgyermek, aki 2023. augusztus 31. napjáig betölti a harmadik életévét. Az óvoda a gyermek hároméves korától a tankötelezettség kezdetéig nevelő intézmény, amely a gyermeket fokozatosan, de különösen az utolsó évében az iskolai nevelésre-oktatásra készíti fel.

Az óvodai felvétel, átvétel jelentkezés alapján történik. A szülő köteles beíratni a lakóhelye, ennek hiányában tartózkodási helye szerinti körzetes vagy a választott óvodába óvodai nevelésre köteles gyermekét a hirdetményben meghatározott időpontban, vagy köteles az óvodalátogatási kötelezettség alól felmentést kérni. Az óvoda felvételi körzete Gönyű Község közigazgatási területe. A gyermek az óvodával jogviszonyban áll, mely jogviszony a beíratás napján jön létre. Az óvoda köteles felvenni, átvenni azt a gyermeket, aki életvitelszerűen az óvoda körzetében lakik.  Az a szülő vagy törvényes képviselő, aki a szülői felügyelete vagy gyámsága alatt álló gyermeket kellő időben az óvodába nem íratja be, szabálysértést követ el.

Az óvoda felveheti azt a gyermeket is, aki a harmadik életévét a felvételétől számított fél éven belül betölti, feltéve, hogy minden a településen lakóhellyel, ennek hiányában tartózkodási hellyel rendelkező hároméves és annál idősebb gyermek óvodai felvételi kérelme teljesíthető. Azon kisgyermekek esetében, akik 2023. szeptember 1. és 2024. február 29. között töltik be 3. életévüket, kérjük a szülőket, hogy jelezzék felvételi igényüket az intézményvezetőnek.

Az óvodai beiratkozáskor szükséges bemutatni:

• a gyermek nevére kiállított személyazonosságot igazoló hatósági igazolványt, TAJ kártyát és a lakcímét igazoló hatósági igazolványt (lakcím kártya)
  • a szülő személyazonosságát igazoló hatósági igazolványt és a lakcímét igazoló hatósági igazolványt (lakcím kártya)

A felvételről az óvoda vezetője dönt, melyről írásban értesíti a szülőt május 31. napjáig.

A szülő az óvodavezető döntése ellen, annak közlésétől számított 15 napon belül, érdeksérelemre hivatkozással felülvizsgálati kérelmet nyújthat be Gönyű Község Jegyzőjéhez. A napi négy órában óvodai nevelésre kötelezett gyermek szülője, ha gyermeke az óvodakötelezettségét külföldön teljesíti, köteles arról a beiratkozás idejének utolsó határnapját követő 15 napon belül írásban értesíteni az intézményt, vagy Gönyű Község jegyzőjét.